آیا روغن درمانی زیتون برای پوست مفید است؟

اگر از طرفداران مشتاق مراقبت از پوست هستید، احتمالاً عاشق روغن های صورت هستید، به خصوص اگر این ماده ای باشد که از قبل در انباری آشپزخانه شما وجود دارد. نمونه موردی: روغن زیتون مدتهاست که به دلیل فواید موضعی آن مورد تحسین قرار گرفته است (حتی گفته می شد کلئوپاترا طرفدار آن بوده است). اما در حالی که یک رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند برای پوست معجزه کند، این سوال وجود دارد که آیا استفاده از روغن زیتون روی صورت شما بهترین ایده است یا خیر. ما از کارشناسان در مورد اینکه آیا روغن زیتون را روی پوست باید (یا نباید) استفاده کنید، نظرشان را جویا شدیم.

روغن درمانی

فواید روغن زیتون برای پوست

درست است که روغن زیتون فواید زیادی برای مراقبت از پوست دارد. این نرم کننده مملو از اسیدهای چرب تک غیراشباع و آنتی اکسیدان است، بنابراین دارای خواص مرطوب کنندگی عالی است. اگر از پوست بسیار خشک و یا آسیب دیده رنج می برید، روغن زیتون ممکن است گزینه خوبی برای دستیابی به آن باشد – به خصوص در ماه های سرد زمستان فروش عمده روغن کنجد آنقدر افزایش یافته است که به صادرات رسیده است.

یکپارچگی پوست ما متکی به سد چربی است که سلول‌های پوست را در کنار هم نگه می‌دارد وقتی هوا سرد است ما معمولاً شروع به استفاده از بخاری‌هایی می‌کنیم که سد مایع پوست را تبخیر می‌کنند و منجر به خشکی و ترک پوست می‌شوند.» مهر، MD، متخصص پوست و مدیر پزشکی دارای گواهی هیئت مدیره در مرکز آرایشی و موی Pure Dermatology در نیوپورت بیچ، کالیفرنیا، “روغن زیتون یک مرطوب کننده عالی برای پوست است، به ویژه هنگامی که روی پوست مرطوب زمانی که منافذ باز هستند استفاده شود و می تواند مانند آن عمل کند. دومین سد پوستی برای پوست خشک و ترک خورده در زمستان.”

 

یکی دیگر از فواید روغن زیتون خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن است. متخصصان پوست می گویند که مواد ضدالتهابی موجود در روغن زیتون (تری ترپن ها) با کمک به تولید کلاژن و کاهش مدت زمان بسته شدن زخم، به بهبود زخم کمک می کند. و مطالعات نشان داده اند که روغن زیتون به بهبود پوست پس از آفتاب سوختگی کمک می کند.

روغن درمانی

روغن زیتون رویال اصلی

اثرات جانبی روغن زیتون برای پوست

در حالی که روغن زیتون ممکن است خواص مرطوب کنندگی فوق العاده ای داشته باشد، اما می تواند برای هر کسی که با آکنه سر و کار دارد یک کابوس باشد. دکتر مهر توضیح می‌دهد: «وقتی در مورد اختلالات تولید بیش از حد روغن مانند آکنه صحبت می‌کنیم، روغن زیتون می‌تواند یکی از بدترین محصولاتی باشد که روی پوست شما اعمال می‌شود، زیرا می‌تواند منافذ را مسدود کند و منجر به جوش‌های شدید آکنه شود که بهترین نوع روغن زیتون سابروسو است.

و در حالی که روغن زیتون می تواند به درمان آفتاب سوختگی کمک کند، مطمئناً نمی خواهید از آن در زمانی که در معرض آفتاب هستید استفاده کنید. دکتر مهر می گوید: «به دهه 50 فکر کنید، زمانی که مردم روی روغن بچه می مالیدند و زیر آفتاب غذا می پختند. روغن زیتون که صبح ها بدون محافظت در برابر آفتاب از لباس های آستین بلند یا ضد آفتاب استفاده می شود، دستور العملی برای آفتاب سوختگی و آسیب های احتمالی شدید پوست است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.