روتختی عامل مهمی است که بر خواب انسان

محیط حرارتی روتختی هتلی عامل مهمی است که بر خواب انسان تأثیر می گذارد زیرا تنظیم خواب ارتباط نزدیکی با تنظیم حرارت دارد.

به عنوان مثال، رو تختی شروع خواب معمولاً با کاهش دمای مرکزی بدن و افزایش دمای پوست در قسمت دیستال شروع می شود تا گرما از هسته به محیط از طریق محیط پراکنده شود و باعث افزایش دمای دیستال پروگزیمال شود.

گرادیان در طول روتختی شب تا یک نادر به کاهش ادامه می‌دهد، در حالی که  بالا باقی می‌ماند و افزایش در پایان خواب مشاهده می‌شود.

3 محیط حرارتی شامل دما، رطوبت و سرعت هوا بر خواب تأثیر می‌گذارد.

قرار گرفتن در معرض رو تختی مخمل ساده سرما به طور قابل توجهی باعث افزایش بیداری پس از شروع خواب و خواب مرحله 1  و کاهش خواب مرحله 2 و حرکت سریع چشم در شرکت کنندگان نیمه برهنه احتمالاً به دلیل تغییر مکانیسم های تنظیم حرارت است.

تمرین، لباس یا رختخواب روتختی دونفره بهاره برای عایق‌سازی بدن و بهبود آسایش حرارتی هنگام استفاده در محیط‌های سرد عمل می‌کند، به طوری که متغیرهای خواب در محدوده دمای محیط  بین 13 تا 23 درجه سانتی‌گراد و 3 تا 17 درجه سانتی‌گراد تفاوت معنی‌داری نشان نمی‌دهند. علاوه بر این، مطالعات تجربی قبلی، دمای گرما خنثی را بین 20 تا 22 درجه سانتی گراد در شرایط سرپوشیده تعیین کردند.

با این حال، این استراتژی منجر به افزایش هزینه های انرژی می شود.

بنابراین، بهینه سازی لباس خواب یا ملافه یکی از استراتژی های مقرون به صرفه خواهد بود.

یک مطالعه نظری بر روی مدل آسایش حرارتی در محیط خواب تأیید کرد که عایق های ارائه شده توسط لباس خواب و ملافه، آسایش حرارتی را در طول خواب حفظ می کند. 10 پارچه های نساجی، از طریق عایق حرارتی ذاتی و خواص رطوبتی خود، تأثیر مهمی بر راحتی حرارتی با توجه به گرما و رطوبت دارند.

انتقال بین پوست و محیط اطراف هر دو الیاف طبیعی (پشم و پنبه) و مصنوعی (پلی استر) برای لباس خواب و ملافه استفاده شده است.

تفاوت در خواص نساجی رو تختی دو نفره آنها نشان دهنده اثرات متفاوت بالقوه بر عایق حرارتی است، و بنابراین، یک رویکرد سیستماتیک برای بررسی تأثیر آنها بر خواب ضروری است.

پشم یک فیبر پروتئینی کراتین طبیعی با رطوبت سنجی بالا (قابلیت جذب رطوبت در صورت خشک شدن کامل الیاف) و عایق حرارتی بالا در مقایسه با پنبه، اکریلیک، نایلون و پلی استر است.

 • منابع:
  1. The effects of fabric for sleepwear and bedding on sleep
 • تبلیغات: 
  1. بازگشت دوباره بیل گیتس به صدر جدول پس از ۱۲ سال
  2. لیمو خشک در غذا
  3. با خرما چسب خانگی بسازید
  4. از نخود بجای ساچمه تفنگ بادی استفاده کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.