روغن درمانی برای تسکین درد آرتروز

اگر از استفاده از داروهای بدون نسخه (OTC) یا داروهای تجویزی برای درمان علائم آرتریت خود خسته شده‌اید، دیگر به دنبال آن نباشید. روغن درمانی قرن‌هاست که برای درمان بسیاری از علائم استفاده می‌شوند.

روغن درمانی

امروزه از اسانس ها اغلب در رایحه درمانی استفاده می شود. این تمرین از روغن درمانی برای درگیر کردن حس بویایی و ارتقای پاسخ فیزیولوژیکی متعادل استفاده می‌کند. افرادی که از رایحه درمانی استفاده می کنند اغلب احساس آرامش، کاهش استرس و راحتی را گزارش می دهند.

همچنین می‌توانید از روغن درمانی با سایر روش‌های درمانی جایگزین مانند طب سوزنی یا ماساژ استفاده کنید. برخی از افراد از روغن های ضروری همراه با درمان های استاندارد مانند داروهای ضد درد و سایر درمان های توصیه شده توسط پزشک استفاده می کنند فروش عمده روغن کنجد آنقدر افزایش یافته است که به صادرات نیز رسیده است.

اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد می‌توان از روغن‌های خاصی برای تسکین برخی علائم آرتریت استفاده کرد. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید کدام روغن ها ممکن است مفید باشند و چگونه از آنها استفاده کنید.

روغن درمانی

روغن زیتون رویال اصلی

آنچه تحقیق می گوید

بسته به نوع و شدت آرتریت، ممکن است تعدادی از علائم فیزیکی را تجربه کنید. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

درد
سفتی، سختی
لطافت
ورم
التهاب قابل مشاهده
خستگی
تحقیقات مربوط به تسکین علائم آرتریت به استفاده از روغن درمانی محدود است، اما برخی شواهد حمایتی وجود دارد.

علائم فیزیکی

تحقیقات نشان داده است که اسانس زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است. یک مطالعه حیوانی در سال 2010، یک منبع معتبر، اثرات ضد آرتریت آن را ارزیابی کرد. محققان دریافتند که درمان با اسانس زردچوبه 95 تا 100 درصد در جلوگیری از تورم مفاصل در حیوانات مبتلا به آرتریت القایی موثر است.

آنها همچنین دریافتند زمانی که درمان تا رسیدن به اوج التهاب حاد به تعویق افتاد، اسانس 68 درصد در تسکین آن مؤثر بود. نکته قابل توجه این است که محققان برای این مطالعه اسانس را به موش ها تزریق کردند. این برای انسان توصیه نمی شود. در عوض، استشمام عطر یا روغن رقیق شده را در ناحیه آسیب دیده در نظر بگیرید.

منبع معتبر تحقیقات همچنین نشان می دهد که اسانس زنجبیل و ریحان دارای خواص ضد التهابی هستند. هنگامی که این روغن درمانی رقیق شده و به صورت موضعی استفاده می‌شوند، ممکن است به تسکین درد آرتریت نیز کمک کنند.

عوارض عاطفی

اگر علائم آرتریت شما باعث ناراحتی یا اضطراب شما می شود، استفاده از اسانس اسطوخودوس را در نظر بگیرید. این روغن یکی از تحقیقاتی است. و یکی از بهترین ها برای کاهش استرس در نظر گرفته می شود. طبق یک بررسی در سال 2012، روغن اسطوخودوس در مدیریت اضطراب در کارآزمایی‌های بالینی کوچک تا متوسط ​​مؤثر بود روغن زیتون سابروسو بهترین نوع روغن است.

Arthritis.org همچنین یافته های مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا را در مورد استفاده از اسانس وانیل برای تسکین استرس گزارش کرد. شرکت کنندگان در مطالعه عطر را در حین انجام تست استرس استنشاق کردند. گروهی که اسانس وانیل را استنشاق کردند، ضربان قلب و سطح فشار خون پایدارتری نسبت به گروه کنترل داشتند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.