زردچوبه اصل هندی که موجب میلیاردر شدن دستفروش شد

نشان داده شده است که زردچوبه اصل هندی از سرطان زایی شیمیایی جلوگیری می کند. کورکومین (دیفرولوئیل متان) یک عصاره آنتی اکسیدانی از ادویه زردچوبه است که طیف وسیعی از فواید سلامتی را ایجاد می کند.

فعالیت کورکومین در برابر لوسمی و لنفوم، سرطان‌های دستگاه گوارش، سرطان‌های دستگاه تناسلی، سرطان سینه، سرطان تخمدان، سرطان سلول سنگفرشی سر و گردن، سرطان ریه، ملانوم، سرطان‌های عصبی و سارکوم نشان‌دهنده توانایی آن در تأثیرگذاری بر اهداف متعدد است.

اخیراً، پتانسیل درمانی کورکومین برای پیشگیری و درمان سرطان های مختلف در حال شناسایی و بررسی سیستماتیک تر در بیماری های مختلف است.

به دلیل افزایش فراهمی زیستی آن در دستگاه گوارش، کورکومین ممکن است به ویژه برای درمان بیماری های گوارشی مناسب باشد.

زردچوبه

مشخص شده است که کورکومین در شرایط آزمایشگاهی از تکثیر سلول های سرطانی روده بزرگ عمدتاً با تجمع سلول ها در فاز G2/M جلوگیری می کند و این اثر مستقل از توانایی آن در مهار سنتز پروستاگلاندین است.

حنیف و همکاران (1997) عقیده داشتند که مهار متابولیسم اسید آراشیدونیک توسط کورکومین ممکن است مسئول این اثر باشد. بعداً توسط هوانگ و همکاران تأیید شد.

که نشان داد کورکومین یک مهارکننده قوی ادم ناشی از اسید آراشیدونیک در گوش موش در داخل بدن و فعالیت‌های سیکلواکسیژناز و لیپوکسیژناز اپیدرمی در شرایط آزمایشگاهی است.

علاوه بر این، کورکومین فعال‌سازی NF-kB را سرکوب می‌کند و بیان محصولات ژنی تنظیم‌شده NF-kB را که در بقا، تکثیر، رگ‌زایی، تهاجم و متاستاز تومور دخیل هستند، کاهش می‌دهد.

فاکتور رونویسی هسته ای kB (NF-kappaB) برای تنظیم بقای سلولی، تکثیر، تومورزایی و التهاب شناخته شده است. پلامر و همکاران (1999) نشان دادند که کورکومین با مهار فعال سازی NF-kB از طریق کمپلکس سیگنال دهی NIK/IKK، بیان COX-2 را در سلول های روده بزرگ مهار می کند.

برای استفاده منطقی از زردچوبه در درمان بیماری های انسانی، درک دقیق دوز موثر، ایمنی و مکانیسم اثر مورد نیاز است. اگر قرار است از زردچوبه برای رفع نیازهای انسان و بهبود رفاه انسان استفاده شود، مطالعات بالینی بیشتری لازم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.