پودر صابون صنعتی که به عنوان ابزار جنگی از آن استفاده میکردند

بسیاری از مصرف‌کنندگان در راهروی لباس‌شویی فروشگاه‌های مواد غذایی به‌دنبال این هستند که آیا خرید پودر صابون صنعتی یا مواد شوینده مایع عاقلانه‌تر است.

به طور کلی پودر صابون دو مزیت متمایز نسبت به شوینده های مایع دارد.

اول از همه، نسبت به محصولات مایع ارزان تر است.

ثانیاً، معمولاً در یک ظرف مقوایی بسته بندی می شود که بازیافت آن آسان است.

آنزیم هایی که در بسیاری از شوینده های لباسشویی برای از بین بردن لکه ها استفاده می شوند، نسبت به پاک کننده های شیمیایی خشن کمتر برای محیط زیست مضر هستند.

آنزیم هایی که در بسیاری از شوینده های لباسشویی برای از بین بردن لکه ها استفاده می شوند، نسبت به پاک کننده های شیمیایی خشن کمتر برای محیط زیست مضر هستند.
از سوی دیگر، تعدادی از مصرف کنندگان بر این باورند که مواد شوینده مایع نسبت به پودر شوینده قدرت لکه بری برتری دارد.

صابون

این تا حدی به این دلیل است که مقادیر کمی از مواد شوینده مایع را می توان به طور مستقیم روی لکه قبل از چرخه لباسشویی اعمال کرد، بنابراین احتمال ناپدید شدن لکه افزایش می یابد.

علاوه بر این، بسیاری از کارشناسان محیط زیست هشدار می دهند که محتوای شیمیایی بالای مواد شوینده پودری می تواند به طور جدی تعادل اکولوژیکی موجود در آبراه ها را مختل کند.

به منظور به حداقل رساندن آسیب های زیست محیطی، این کارشناسان توصیه می کنند پودرهای صابون با غلظت بالا را انتخاب کنید که حاوی مواد افزودنی مصنوعی و مواد شیمیایی مانند عطرهای مصنوعی نیستند.

احتمالاً با یک تصادف هزاران سال پیش آغاز شد.

طبق یکی از افسانه ها، باران چربی و خاکستر قربانی های مکرر حیوانات را به رودخانه ای نزدیک می برد، جایی که آنها کفی را تشکیل می دادند که توانایی قابل توجهی در تمیز کردن پوست و لباس داشت.

شاید این الهام منشأ گیاهی در محلول‌های کف‌دار حاصل از جوشاندن یا له کردن گیاهان خاص داشته باشد.

با این حال، کشف باستانی صابون، تاریخ بشر را تغییر داد.

اگرچه اجداد ما نمی‌توانستند آن را پیش‌بینی کنند، صابون در نهایت به یکی از مؤثرترین دفاع‌های ما در برابر پاتوژن‌های نامرئی تبدیل می‌شود.

مردم معمولاً صابون را ملایم و آرام‌بخش می‌دانند، اما از دیدگاه میکروارگانیسم‌ها، اغلب بسیار مخرب است.

یک قطره صابون معمولی رقیق شده در آب برای پاره شدن و از بین بردن بسیاری از انواع باکتری ها و ویروس ها، از جمله ویروس کرونای جدید که در حال حاضر در سراسر جهان در حال چرخش است، کافی است.

راز قدرت چشمگیر صابون ساختار هیبریدی آن است.