کابل هوایی آلومینیومی که به هیچ عنوان پاره نمی شود

سیم کشی ساختمان و  کابل هوایی آلومینیومی نوعی سیم کشی برق برای ساخت و سازهای مسکونی یا منازل است که از هادی های الکتریکی آلومینیومی استفاده می کند.

آلومینیوم نسبت به مس رسانایی بهتری به وزن دارد و بنابراین برای سیم‌کشی شبکه‌های برق، از جمله خطوط انتقال برق سربار و خطوط توزیع برق محلی، و همچنین برای سیم‌کشی برق برخی از هواپیماها نیز استفاده می‌شود.

شرکت های برق از اواخر دهه 1800 تا اوایل دهه 1900 از سیم آلومینیومی برای انتقال برق در شبکه های برق استفاده کرده اند. دارای مزایای هزینه و وزن نسبت به سیم های مسی است. سیم آلومینیومی در کاربردهای انتقال و توزیع نیرو هنوز هم امروزه ماده ترجیحی است.

در ساخت و سازهای مسکونی آمریکای شمالی، سیم آلومینیومی برای سیم کشی کل خانه ها برای مدت کوتاهی از دهه 1960 تا اواسط دهه 1970 در دوره ای که قیمت مس بالا بود، استفاده شد.

وسایل برقی (پریزها، کلیدها، روشنایی، پنکه ها و غیره) در آن زمان با در نظر گرفتن ویژگی های خاص سیم آلومینیومی مورد استفاده طراحی نشده بودند و برخی از مسائل مربوط به ویژگی های خود سیم، ایجاد تاسیسات بود.

کابل

با سیم آلومینیومی بسیار مستعد مشکلات است. استانداردهای تولید بازنگری شده برای سیم و دستگاه برای کاهش مشکلات ایجاد شد. خانه‌های موجود با این سیم‌کشی آلومینیومی قدیمی که در مدارهای انشعاب استفاده می‌شود، خطر آتش‌سوزی بالقوه دارند.
سیم آلومینیومی برای مدت زمان قابل توجهی به عنوان یک رسانای الکتریکی مورد استفاده قرار گرفته است، به ویژه توسط تاسیسات برق مربوط به خطوط انتقال برق که مدت کوتاهی پس از شروع سیستم های توزیع برق مدرن که در اواخر دهه 1880 ساخته شدند، استفاده می شود.

بسته به درجه بازپخت، AA-8176 ممکن است تا 30٪ با اثر برگشت فنری کمتر کشیده شود و دارای قدرت تسلیم بالاتری باشد (19.8 ksi یا 137 مگاپاسکال، برای سیم AA-8076 سرد کار شده).[نیازمند منبع]

خانه ای با سیم کشی آلومینیومی که قبل از اواسط دهه 1970 نصب شده بود (از آنجایی که موجودی سیم آلومینیومی قبل از سال 1972 مجاز به مصرف بود) احتمالاً دارای سیم ساخته شده با آلیاژ قدیمی AA-1350 است که برای انتقال نیرو ساخته شده بود.

آلیاژ آلومینیوم AA-1350 به دلیل خواص مکانیکی بیشتر مستعد مشکلات مربوط به سیم کشی مدار انشعاب در خانه ها بود که باعث می شد آن را در معرض خرابی های ناشی از دستگاه های الکتریکی مورد استفاده در آن زمان همراه با عملکرد ضعیف قرار دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.